Регистрирани 333 прекршоци за неносење маски изминатите 24 часа

Регистрирани се 333 прекршоци за неносење лична заштита на лице во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи и во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close