Регистрирани 359 прекршоци за неносење маска во изминатите 24 часа

 Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 359 прекршоци.

Од Министерството за внатрешни работи и денеска апелираа до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close