Регистрирани 418 прекршоци за неносење маски во изминатото деноноќие

– Во текот на изминатото деноноќие на територија на Република Северна Македонија се регистрирани се вкупно 418 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close