Регистрирани 422 прекршоци за неносење маски

– Во текот на изминатото деноноќие (9-10 јули) на територијата на Република Северна Македонија регистрирани се 422 прекршоци за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close