Регистрирани 557 прекршоци за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територија на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 557 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со КОВИД-19.

Back to top button
Close