Решенија за изолација за 274 лица, 706 прекршоци за неносење маска

 На 274 лица им се издадени решенија за изолација, а 255 лица потпишале изјави за самоизолација во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што, соопштија денеска од МВР, утврдено е дека четири лица не ја почитувале мерката за изолација.

Исто така по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 706 прекршоци.

Back to top button
Close