РКЕ ќе ја објави новата цена на парното греење во Скопје

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави новата цена на парното греење во Скопје која ќе важи од 1 август.

На прес-конференцијата, закажана во 13 часот, ќе се обрати претседателот на РКЕ Марко Бислимоски кој ќе ги презентира одлуките од денешната седница во врска со цената на топлинската енергија.

– Денес е закажана главна седница на која ќе се најдат предлог-одлуките за цените на топлинската енергија во Градот Скопје. По седницата, претседателот Бислимовски ќе ја информира јавноста за донесените одлуки. Новите цени ќе бидат на сила од 1 август, изјави за МИА портпаролката на РКЕ,  Марина Узнов.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close