„Ролинг стоунс“ го откажаа концертот во Амстердам, Џегер има корона

Мик Џегер бил позитивен на тестот за корона вирус, откако почувствувал симптоми, по што концертот на „Ролинг стоунс“ кој требаше да се одржи вечерва во Амстердам е откажан.

-На Ролинг Стоунс им е многу жал за вечерашното одложување, но приоритет е безбедноста на публиката, колегите музичари и придружниот персонал, се наведува во соопштението на бендот.

„Ролинг Стоунс“ на на први месецов во Мадрид ја започнаа европската концертна турнеја по повод 60-годишнината на бендот

Back to top button
Close