Рубио бил заразен со коронавирус

– Сега сум целосно здрав, но еден од моите тестови беше позитивен. Затоа не можев да тренирам и сега се надокнадувам – рече Рубио, кој има просек од 13,9 поени по натпревар.

Рубио не прецизираше кога точно се заразил или какви се неговите симптоми, но тој исто така рече дека сите негови последни тестови се негативни.

Заедно со Шпанецот, неговиот соиграч, Австралиецот Арон Беинс, исто така, призна дека бил заразен.

Сезоната во НБА лигата продолжува во „Дизни Светот“ во Орландо на 30 јули.

Back to top button
Close