Русија досега извршила 203  напади – Се војува на целата територија на Украина

Граничната полиција соопшти дека украинската војска се бори со руските сили во близина на источниот град Суми.

Украинскиот министер за одбрана изјави дека некои руски војници биле заробени.

Советник на украинскиот претседател претходно изјави дека се водат жестоки судири во регионите Суми, Харков, Херсон, Одеса и на воениот аеродром во близина на Киев.

Back to top button
Close