Рускиот Истражен комитет примил 143 пријави за исчезнати лица за време на масакрот во Крокус

 

Истражниот комитет на Руската Федерација денеска соопшти дека примил 143 пријави за исчезнати лица за време на масовното убиство во концертната сала „Крокус сити хол“ во близина на Москва.

Досега се идентификувани 84 тела, меѓу кои и на пет деца на возраст од 9 до 16 години.

Во моментов се вршат вештачења за утврдување на идентитетот на останатите жртв

Back to top button
Close