Рускоска: Очекувам да се отфрли предметот по пријавата на Муареми

-Не извршив увид во доказите, не знам што имаат освен делови кои се прибавени од организиран криминал. Ја видов кривичната, но не бев заинтересирана да ја видам изјавата на Арафат Муареми – изјави обвинителката и екс-шефица на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска, на прес откако беше повикана да даде исказ пред обвинител во ОЈО Скопје по поднесената кривична пријава против неа од екс-директорот на Финансиската полиција Арафат Муареми.

Рускоска на пресот пред ОЈО кажа дека очекува да се отфрли предметот.

Back to top button
Close