Русковска за ТВ 21 најавува дека вечерва Обвинителството ќе објави голема истрага

Во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 таа не открива детали туку вели дека подоцна вечерва ќе има соопштение од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за кое смета дека јавноста ќе биде заинтересирана

 

Шефицата на Oбвинителство за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска за ТВ21 најавува голема истрага.

Во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 таа не открива детали туку вели дека подоцна вечерва ќе има соопштение од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за кое смета дека јавноста ќе биде заинтересирана.

Back to top button
Close