САД: Честитики за новата Влада продолжуваме со соработката

 

Амбасадорката на САД во земјава, Кејт Мари Брнс го поздрави формирањето на новата Влада и н Твитер упти честитки до премиерот Зоран Заев и до мнозинството.

„Честитки за премиерот Зоран Заев и за парламентарното мнозинство по повод формирњето на новата Влада. Како пријател и партнер очекувам соработка со Владата кон континуиран напредок во однос на реформиските цели на ЕУ и одлучна заложба за владеење на правото“,напиша амбасадорката Брнс н Твитер.

Back to top button
Close