Санкции за автобус и комби кои вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација

На 25.08.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце била извршена контрола на еден  автобус и едно комби кои вршеле меѓународен превоз на патници.

 

При контрола на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од И.Б.(57 од с.Визбегово, скопско и комби со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ј.(23) од струмичко, било констатирано дека вршеле меѓународен превоз на патници без поседување на соодветна документација.

Од страна на Државниот инспекторат за транспорт изречени се соодветни санкции.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close