Санкционирани 124 возачи во Скопје

Во  рамки на сообраќајните контроли на Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изречени се вкупно 124 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина седум санкции, седум мерки за возење без возачка дозвола и три санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се и пет мерки за нерегистрирани возила, три санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

-Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, наведуваат од МВР.

Back to top button
Close