Санкционирани 125 возачи во Скопје, 11 санкции за возење без возачка дозвола

 

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 125 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 11 санкции, а 12 мерки се изречени за користење на мобилен телефон при управување.

Back to top button
Close