Санкционирани 149 возачи во Скопје


Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден при контроли во областа на сообраќајот на територија на град Скопје изрече вкупно 149 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за некористење сигурносен појас…

Од МВР информираат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот и посигурни патишта.

Back to top button
Close