Санкционирани 163 возачи во Скопје, 75 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера се изречени вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 75, девет санкции за возење без возачка дозвола, пет за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, пет минување на затворен сигнал (црвено светло), две мерки за некористење сигурносен појас и 33 санкции за непрописно паркирани возила.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Back to top button
Close