Санкционирани 419 граѓани поради неносење лична заштита на лицето

 Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, полицијата регистрирани се 419 прекршоци на мерката за неносење лична заштита на лицето.

Министерството, воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Back to top button
Close