Санкционирани 67 возачи на автопатот Скопје – Велес

 

Санкционирани се вкупно 67 возачи на автопатот Скопје – Велес, во рамки на засилената акциска контрола што попладнево ја спроведе Мобилната единица за безбедност во сообраќајот. Од нив, 28 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а двајца за дури над 70 километри на час над дозволената.

Од МВР информираат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се наведува во соопштението на МВР.

Back to top button
Close