Санкционирани 93 возачи во Скопје

 

Вкупно 93 сакции од областа на сообраќајот се изречени во текот на вчерашниот ден на територија на Скопје.

Од нив, 16 се за возење повеќе од дозволеното и три мерки за возење без возачка дозвола. Изречени се и седум мерки за минување на црвено светло и три за нерегистрирани возила, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close