СДСМ ги нарачал 25-те билборди за Мицкоски

Билбордите кои викендов осамнаа низ Скопје како продолжение на јавната војна меѓу градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ, партија којашто ја поддржа нејзината кандидатура, не ги нарачала Арсовска, туку владејачката СДСМ.

 

ОД СДСМ на прашањето на „Фокус“ дали тие се нарачатели на билбордите и колку билборди има низ градот, од партијата потврдуваат дека токму тие ги нарачале.

-СДСМ на 25 билбори во Скопје само ја покажа вистината која скопјани многу добро ја знаат, тоа се причините за кавгите во ВМРО ДПМНЕ, пари, тендери и рацете во медот, велат од СДСМ за „Фокус“.

Повеќе

Back to top button
Close