СДСМ: Напролет ќе има попис, нејасно е зошто ВМРО-ДПМНЕ се противи за законот

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да спречат одржување попис согласно меѓународните стандарди и пракси, порача на денешната прес-конференција пратеничката на СДСМ, Лидија Тасевска.

Back to top button
Close