СДСМ- Нема бугарзација,нема асимилација. Сите лаги на ВМРО ДПМНЕ се потопени

Дебакл доживеаја лажните вести и дезинформации пласирани од ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, се наведува во реакцијата на СДСМ.

-Сите лаги на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за наводно бришење или менување на историјата се потопени.

Нема никаква асимилација, нема никаква бугаризација со кој ВМРО-ДПМНЕ со месеци ги лажеше граѓаните, затоа денеска се нервозни во белиот дворец, затоа што не им успеа да го излажат народот.

Препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет и тие не задираат во идентитетот и тоа не може да го промени ниту една лага, ниту едно нервозно соопштение од белиот дворец.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски беа и останаа на спротивната страна од државните и националните интереси, се вели во реакцијата на СДСМ.

Back to top button
Close