СДСМ: Згрозениот Мицкоски да побара оставки од сите докажани криминалци од ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ побара од „згрозениот“ Мицкоски да си побара оставки и одговорност од сите докажани криминалци од ВМРО-ДПМНЕ.

-Дали Христијан Мицкоски денеска е згрозен од пресудите за предметите кои го потврдуваат криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, како што се Титаник, Тврдина, Таргет, Тенк, но и многу други?

 

Предизвикува ли нешто кај Мицкоски фактот што голем дел од неговите сегашни или поранешни соработници од ВМРО-ДПМНЕ се осудени криминалци, со судски затворски пресуди или секојдневно се пред судовите за случаите што се водат против нив? Дел од нив се актуелни пратеници, како Антонио Милошоски и Игор Јанушев но има и многу други. Впрочем Христијан Мицкоски бил советник и соработник дури и со Никола Груевски, осуден криминалец во бегство. Згрозениот Мицкоски наместо да ги штити нив, наместо да штити криминал, треба да побара оставки и одговорност од сите нив, стои во реакцијата на СДСМ по обвинувањата од страна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со аферата со генералниот секретар Мухамед Зекири.

Back to top button
Close