Се одложи судењето за  Стаменковски – одбраната побара изземање на скопското обвинителство

Судењето против сопственикот на порталот Доказ.мк, Марјан Стаменковски се одложи откако неговата одбрана побара да се изземе скопското обвинителство од постапување по предметот.

Адвокатите побараа изземање на сите обвинители од скопско бидејќи може да се јават како оштетени во постапката, односно бараат да постапува обвинителство од внатрешноста.

По нивното барање треба да одлучи Вишото јавно обвинителство, па рочиштето се одложи за во петок.

Фото: 360Степени

Back to top button
Close