Се огласи палатата Кенсингтон: Принцезата Мидлтон е добро информирана за сè

Палатата Кенсингтон објави нова изјава на „исчезнатата“ Мидлтон, објави таблоидот Пејџ сикс.

Според соопштението принцезата од Велс моментално работи „на далечина“ (односно од дома) на кампањата на Кралската фондација посветена за млади деца, и таа се наоѓа дома, во Виндзор.

„Сопругата на принцот Вилијам е фокусирана на важноста на раниот детски развој и работи на таков проект. Таа е информирана за сите случувања“, стои во соопштението на палатата Кенсингтон

Back to top button
Close