Се повредил 57 годишник на работно место во кавадаречка компанија

Во ОВР Кавадарци вчера во 16:30 часот  било пријавено дека во ЈЗУ ОБ Кавадарци бил донесен  Љ.Н. (57), вработен во една кавадаречка компанија. Тој додека ја чистел машината на која работел се лизнал,  по што се здобил со телесни повреди.

Од СВР Велес денеска информираа дека за настанот  е запознат  трудов инспектор и се преземаат  мерки за негово расветлување.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close