Се уривa cтaрaтa кoнcтpукциja нa Унивeрзалната caла

Почна уривањето на старата конструкција на Универзална сала во Скопје и се поставува нова, во рамките на проектот за реконструкција на концертата сала.

-Универзална сала започнува да го добива своето ново лице.
Скопје, една поинаква приказна, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил.

Од Град Скопје велат дека за дваесетина дена Универзална ќе добие нова конструкција, по што ќе почне изведбата на надворешноста и куполата, кои треба да  бидат готови до крајот на годинава.

Back to top button
Close