Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

 Поголема група студенти тргнаа од Студентски град во Нов Белград кон центарот со цел да ги поддржат граѓаните кои протестираат пред Собранието.

Со свирежи и извици, студентите се упатија кон центарот на градот за да им се придружат на собраните, јавија белградски медиуми.

Во меѓувреме, полицијата уште еднаш фрли солзавец кон демонстрантите кои се на скалите пред влезот на Собранието.

Српските медиуми јавуваат дека бројот на демонстранти постојано се зголемува.

Back to top button
Close