Се зголемува бројот на жртви по несреќата во Непал

Пронајдени се 29 тела на загинати во авионската несреќа во Непал, соопшти полицијата, јави ДПА.

-Во тек се напори за гаснење на пожарот и извлекување на преостанатите тела, изјави за ДПА Рудра Тапа, претставник на локалната полиција, стационирана во близина на местото на несреќата.

Околу 300 лица од службата за Итна помош, како и членови на армијата помагаат во спасувачките напори.

Back to top button
Close