Седумдесет и тригодишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица – Кавадарци било пријавено дека на ул.„Страшо Пинџур“ во Ваташа , М.Ј.(73) физички бил нападнат од Д.Т.(80)  од Кавадарци. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР – Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close