Села: Можеби ќе земеме пратеници и од ДУИ

Коалициските партнери на Зоран Заев нема да сакаат да одат со Заев на наредните избори, затоа што гледаат дека Заев тоне. Ние ќе создадеме ново мнозинство, рече лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

-Немам контакт со Левица, ќе видиме. Ќе земеме можеби и од ДУИ пратеници. Како и да е, од понеделник ќе започне процесот на собирање на доволен број пратеници и создавање на ново владино мнозинство, рече Села.

 

Back to top button
Close