Села: Не сум имал понуда од СДСМ за коалицирање

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, гостува вечерва во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“. Села рече дека после избори немале конкретна понуда од СДСМ за коалицирање за Влада, и дека коалицијата АА-ААА дале предност на ДУИ да преговара со СДСМ, за да може ДУИ да добие премиер Албанец за четиригодишен мандат.

„ДУИ тоа не го направи, и треба да оди во опозиција“, смета Села.

Back to top button
Close