Села: Нема да има отпуштање на административците, ќе ги поставиме на соодветни работни места

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива во рамките на предизборната кампања со мотото „Сега е време“ денеска го отвори општинскиот штаб во Кичево.

Претседателот на Алијансата Зијадин Села од кичевското Китино Кале истакна дека тие нема да ги отпуштат административците, туку напротив, ќе ги распределат на соодветни работни места.

Back to top button
Close