Семејно насилство во Аеродром: Син си ја претепал мајка си пред трговски центар


На 01.12.2022 во 00.40 часот во Полициската станица Аеродром, 46-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 00.15 часот пред трговски центар на подрачјето на Аеродром била физички нападната од нејзиниот син К.П.(18). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close