Семејството на Талат му подготви роденденско изненадување

Освен подароци, Џафери доби и роденденска торта на која пишуваше: „Среќен роденден, премиере“.

„Благослов е на 62 години да имаш со кого да споделиш радост, на кого да се гордееш, од кого да примиш честитки за роденден. Ви благодарам!“.

Ова го напиша техничкиот премиер Талат Џафери на Фејсбук откако семејството му организираше роденденско изненадување додека тој беше на работа.

Back to top button
Close