Серија претреси во Скопје, разбиена нарко банда, околу 15 уапсени

Голема полициска акција е во тек во Скопје. Се прават претреси на дваесетина локации, а уапсени се петнаесетина криминалци, пред се дилери и разбојници, информира МВР.

Оттаму потврдуваат дека во тек е полициска акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Back to top button
Close