Севиља по обезбеденото учество во ЛШ мора да го купи Сусо за 24 милиони евра

 Напаѓачот на Севиља, Сусо, изнајмен од Милан, ќе остане во шпанскиот клуб, пренесува „Football Italia“.

Клубот од Севиља го обезбеди своето учество во групната фаза од Лигата на шампионите 2020/21. Во случај на влез во Лигата на шампиони, Севиља е должна да го откупи договорот на 26-годишниот Шпанец за 24 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Сусо настапи на 18 натпревари за Севиља, во кои постигна гол и направи две асистенции.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close