Шегата на Рама била сарказам за Бугарија и иронија со ЕУ

Сарказам за Бугарија и ирнија со Европската унија значела шегата на албанскиот премиер, Еди Рама кога пред германскиот канцелар Олаф Шолц го претстави македонскиот премиер Димитар Ковачевски како премиер на западна Бугарија.

-Тоа е сарказам за Бугарија и иронија со Европската Унија. Неформална, изјавиле за ТВ21 од кабинетот на премиерот Еди Рама

Back to top button
Close