Шилегов му подари дрес од Јувентус на Рама

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама денеска во Скопје одржаа кафе средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев.

На средбата присуствуваше и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој му подари дрес од фудбалскиот клуб Јувентус на Рама.

Back to top button
Close