Силјановска до Пендаровски: „Сите дебати со мене ги изгуби

Во рамките на кампањата за Претседател на Република Македонија на кандидатката Проф. Др Гордана Силјановска Давкова се одржа митинг во Виница.

Во својот говор, професорката Гордана Силјановска Давкова го потсети претседателот Стево Пендаровски дека „секој претседател го завршува мандатот со еден детален Извештај со кој што ќе потврди што реализирал“.

„А, што се однесува до дебатите за кои што вели дека бегале некои од големите партии само да потсетам дека сите дебати со мене ги изгуби. Нека одбере место, нека одбере простор, нека одбере формат, каде сака, пак ќе го победам“ порача Силјановска Давкова.

Back to top button
Close