Силен земјотрес ја стресе Грција


Во Грција денеска регистриран земјотрес од 5,2 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил со епицентар на 28 км североисточно од градот Патра.

Засега не е познато дали има повредени лица и материјална штета.

Back to top button
Close