Сите крвави сценарија на Христијан Мицкоски потонаа, велат од СДСМ

„Сите лаги, деструкции и крвави сценарија на Христијан Мицкоски потонаа, сите невистини се разобличени до крај. Протоколот ги разобличи сите лаги на ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски, има реципроцитет за сите прашања“, соопштија денеска од СДСМ.

„Република Северна Македонија започнува преговори за членство во ЕУ со чиста формулација за македонскиот јазик. Веќе утре започнува дијалогот со ЕУ преку првата меѓувладина конференција која ќе се одржи во Брисел. Сега, се отвораат нови перспективи за државата, нови можности за просперитет за граѓаните.

Од таму додаваат дека Мицкоски залудно шири манипулации за македонскиот јазик и ги плаши граѓаните со асимилација и бугаризација

Back to top button
Close