Сити понуди 63 милиони евра за Кулибали

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, може да ја продолжи кариерата во Англија. Според италијанскиот новинар Танкриди Палмери, Манчестер сити понуди 63 милиони евра за 29-годишниот играч.

Наполи е подготвен да се раздели со играчот, но очекува дека понудата на „граѓаните“ ќе биде малку зголемена.

Претходно беше објавено дека Сити е подготвен да му понуди на Кулибали плата од 10 милиони евра годишно.

Back to top button
Close