Скопјанец беснеел во банка: Им се заканувал на вработените и го искршил инвертарот

Скопјанец се заканувал на вработени во банка и го ускршил инвертарот, откако не му било дозволено без лична карта да си ја подигне дебитната картичка.

Според информациите, К.И.(28) вчера околу 15.00 часот, влегол во експозитура на банка на подрачјето на Бит Пазар и побарал без лична карта да си ја подигне својата дебитна картичка, но од страна на вработена во банката му било кажано дека тоа не е возможно, по што тој почнал да ги навредува вработените и да им упатува сериозни закани по животот, а потоа да го уништува инвентарот во банката.

Од страна на Единицата за насилен криминал-Одделение за насилен криминал при СВР Скопје во консултација со ОЈО Скопје ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за сторено кривично дело „насилство“.

Back to top button
Close