Скопјанец на возраст од 28 години е осомничен дека ја убил неговата седумдесет и петгодишна баба

-Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против М.М.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“. Тој се сомничи дека во периодот од 5 до 11 ноември 2021 извршил кривично дело убиство врз неговата баба В.Б.(75) во нејзиниот стан на ул.„Никола Малешевски“, соопшти МВР.

Судија на претходна постапка на скопјанецот му одредил притвор.

Back to top button
Close