Скопјанец пронајден мртов во неговиот стан

Во СВР Скопје синоќа е пријавено дека во сопствениот стан на улица Ташко Караџа во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66).

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Back to top button
Close