Скопјанец пронашол рачна бомба пред својот дом

Полициската станица Карпош добила пријава на 10.04.2022 во 13.52 часот од Ш.А. (44) од Скпоје дека во дворот од неговата куќа, пред влезната врата, пронашол неексплодирана рачна бомба.

Полициски службеници излегле на терен и бил извршен увид од нивна страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close